Зміненно порядок визначення ціни на природний газ для побутових споживачів

АвторAdmin

Зміненно порядок визначення ціни на природний газ для побутових споживачів

Урядом прийнято постанову від 27.11.2019 року № 1000 , якою змінюється порядок визначення ціни на природний газ та вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867 , що встановлює порядок формування ціни на природний газ для населення.

Відповідно до внесених змін ціна природного газу на період з 1 січня по 30 квітня 2020 року може бути визначена на два періоди поставки:

квартал – продаж/постачання природного газу за ціною I кварталу здійснюється на період I кварталу та квітня 2020 р.;

місяць – продаж/постачання природного газу за щомісячними цінами здійснюється у разі відсутності договору постачання природного газу за квартальними цінами, укладеного з окремими побутовими споживачами.

Відповідно до норм вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України споживач має можливість обрати один з двох варіантів розрахунку вартості послуг газопостачання у період з 01.01.2020 по 30.04.2020 року.

Варіант 1

Розрахунок за перший квартал і квітень 2020 року здійснюється за фіксованою ціною, яку встановлено на рівні 6,60 гривень за 1 метр кубічний (без урахування торговельної надбавки постачальника та тарифів на транспортування).

Незалежно від кон’юнктури цін на газовому рику протягом зазначеного періоду розрахунок здійснюватиметься за фіксованою ціною: і у випадку підвищення ціни, і у випадку зниження ціни.

Для того, щоб обрати такий вид розрахунку вартості послуг газопостачання, необхідно звернутися до абоненських відділів ТОВ “УМАНЬГАЗ ЗБУТ” та укласти додаткову угоду до Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам (власник помешкання звертається з такими документами: паспорт, ідентифікаційний номер та документ, що встановлює право власності на помешкання).

Варіант 2

Ціна встановлюється щомісячно. Для отримання газу за місячною ціною слід утриматися від укладання додаткової угоди до Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам.

Вартість природного газу у січні 2020 року буде однаковою для обох варіантів розрахунку і буде встановлена на рівні 6,60 грн. за 1 метр кубічний (без урахування торговельної надбавки постачальника та тарифів на транспортування). Щомісячні ціни на період з лютого по квітень 2020 року наразі невідомі і можуть відрізнятися від фіксованої ціни як у більшу, так і у меншу сторону.

Вартість природного газу у грудні 2019 року встановлена на рівні 6,12 грн. за 1 метр кубічний (з урахуванням торговельної надбавки постачальника та тарифів на транспортування).

Про автора

Admin administrator