Шановні Споживачі природного газу!

ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» надає інформацію щодо користування природним газом категорій Споживачів які використовують природний газ без облікових приладів.

До постанови Кабінету Міністрів України № 619 від 08.06.1996р. із змінами «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» постановою Кабінету Міністрів України № 237 від 29.04.2015р. «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» було внесено зміни, якими зменшено норми об’єму споживання природного газу в двічі.

Адміністративними судами України, постанову Кабінету Міністрів України № 237 від 29.04.2015р., визнано не чинною.

Тому, ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» для приведення норм споживання природного газу у відповідність до норм чинного Законодавства України, буде здійснено перерахунок спожитого природного газу на особових рахунках Споживачів, які використовували природний газ без облікових приладів з 1 лютого 2016р.

Татифи з 1 лютого 2016р. для споживачів, які використовують природний газ без облікових приладів, становлять:

  Ціна за 1 м3 з ПДВ, грн.
У разі використання природного газу для приготування їжі та/або підігріву води:

– за відсутності газових лічильників

За 1 особу за місяць, грн.

–          плита газова

–          плита газова і водонагрівач

 

 

7,188

 

64,692

129,384

 

Адміністрація ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ»

ТОВ “УМАНЬГАЗ ЗБУТ” повідомляє:

Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за тепло при таких цінах? Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім’ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна:

Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

Більше інформації про субсидії можете знайти тут: http://www.mdi.org.ua/805

Калькулятор розрахунку субсидій:  http://www.mdi.org.ua/subscalc/